Уряд Зеленського створює чергову “кормушку” для себе і олігархів.

Всі в дитинстві читали про мушкетерів, та Анжеліку. Легко і не вимушено в книзі було описано механізм створення монополії.

Акт 1)Королю треба гроші

Акт 2) До короля приходить “відкупник” який за фіксовану суму отримує контроль над певною галуззю економіки (наприклад збір податків, продаж чаю або добрив)

Акт 3) “Відкупник” видавлює з споживачів купленого сегменту ринку всі соки. Щоб відбити і мзду королю – і про себе не забути.

Такуж схему запропонував нам уряд і  Тарас Качка в своєму пості. (приведено нижче).

Пане Тарасе, відкрита відповідь Вам від голови Спілки Виробників, Імпортерів і Трейдерів Агрохімії.

  1. Ви хочете підтримувати національного виробника добрив? Ми за всіма руками. Але ж Ви просто віддаєте українських аргаріїв на відкуп маленькій групі олігархів –  і все. Чим Ви ще підтримали промисловість? Податки, інвестиції, створення інфраструктури, забезпечення газом власного видобування? Ні. Ви просто приставили до фермера поліціянта і сказали – будеш купувати лише тут.
  2. Ви хочете регулювати (забороняти) імпорт. Але не регулюєте діяльність олігархів від хімії. До речі – а як виконано рішення антимонопольного комітету? Чи конкурентний ринок вже не актуальний?
  3. Ціни не виростуть? – Та ні не виростуть. Зараз. Бо світовий ринок і газ іде вниз. А не тому, що хтось забезпечить прийнятні ціни добрив.  А що буде далі? Все ж бо тепер в одних руках.
  4. Ваша цитата “У першому кварталі 2020 року імпорт комплексних добрив скоротився на 18 відсотків. А азотних на 59. У порівнянні з першим кварталом минулого року.” А хочете знати чому? Бо Остхем отримав дешевий газ і РИНКОВИМИ методами витис конкуруючій імпорт з українського ринку. Значть нац промисловість здатна працювати в конкурентному полі!!!
  5. “Для чого ж в таких обставинах тоді захищати нацвиробника? Щоб нарешті вивести ринок добрив в стан, коли нових захисних заходів не треба.” – Ви серйозно? Ви віддали на відкуп олігархам аграрний сектор на 3 роки. А план Модернізації підприємств хімії Ви затвердили?  Створіть нову потужну хімію і трейдери з аграріями  подякують Вам. Та що там. Ми і самі створюємо нову національну промисловість добрив. Але з Вашим підходом – всім заборонити працювати крім олігархів – через 3 роки може виявитись, що всі надприбутки виведено за кордон – а заводи самі собою розвалились в труху.
  6. Регулювання = корупції. Чи не так?

 

  1.  

 

#квотинадобрива

1 думки про “Уряд Зеленського створює чергову “кормушку” для себе і олігархів.”

  1. Сповіщення: Производители агрохимии ответили на заявление Минэкономики о желании квотировать импорт минудобрений | Бесплатная доска объявлений Агро

Коментарі закриті.

Догори