Походження Трійці.

Прикмети на Трійцю (П’ятдесятницю)

  • Дощ на Трійцю –  буде багатий урожай. Багато хліба і грибів.
  • Потрапити під дощ – до добра і здійснення бажань.
  • Дощова Трійця – літо буде теплим і приємним.
  • Спека на Трійцю – все літо буде посушливим.
  • Хто побачить веселку – знайде здоров’я і багатство в майбутньому році.

День Свято́ї Трі́йці, також П’ятдеся́тницяДень Зісла́ння Свято́го Ду́хаЗеле́на неді́ля (грец. πεντηκοστή [ἡμέρα], pentekostē [hēmera] — «п’ятдесятий день») — одне з головних християнських свят, яке у православ’ї входить до числа дванадесятих свят, а в Католицькій церкві має найвищий статус торжества.

Трійця-PENTECOST

Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа:

Дії 2:1-41 Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі.
2 І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони.
3 І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів.
4 Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав.

Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої вселенської (кафолічної) апостольської Церкви, від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті. Першим християнським храмом став будинок на горі Сіон — нині Сіонська світлиця в Єрусалимі, в якій були Апостоли і Матір Божа під час сходження Святого Духа.[1]

Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками. В Україні також люди прикрашають житло живими квітами, зокрема, любистком, гілками дерев, травами: чебрецем, м’ятою, соном.[2]

Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа.

У Католицькій Церкві свято Трійці відзначають наступної неділі після свята П’ятидесятниці, коли святкують сходження Святого Духа на апостолів.

Це свято відзначає також більшість протестантів. Не визнається, наприклад, Свідками Єгови.

Свято П’ятидесятниці почали широко відзначати з IV століття, після прийняття церквою догмата про трійцю — визнання існування єдиного Бога з одночасним визнанням трьох його проявів (ликів, іпостасей): «Ідіть, научайте всі народи, хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Духа Святого» (Матвія, 28, 19) — так наставляв своїх учнів Христос невдовзі після свого воскресіння. Згідно з св. Писанням, у день єврейського свята Шавуот — П’ятидесятниці — зійшов на апостолів з неба Дух Святий і пішли вони між народи, «говорячи іншими мовами, як Дух їм провіщав» (Діяння, 2, 1—4).

Догори